קואלאפ, שבוע של הרפתקאות ותרבות פרואנית

חוויה מרהיבה של שבוע בקואלפ, פרו מחכה לכם! תגלו את חכ'פויאס, תבקרו במבצר קואלפ העתיק, תשחו במפלי גוקטה ותלמדו על תרבות הצ'כפויה. חוויה בלתי נשכחת!

r***g
071

יום 1: הגעה לצ'צ'פויאס:

08:00 - חקירת העיר צ'צ'פויאס וביקור בכיכר העיר Plaza de Armas: התחילו את היום שלכם בצ'צ'פויאס עם ביקור בכיכר העיר, Plaza de Armas, שהיא מרכז החיים המקומי. הכיכר מציעה מבחר של מבנים היסטוריים מרהיבים, כולל מספר כנסיות מרהיבות וגנים מטופחים. היא מציעה גם מספר רב של חנויות ומסעדות מקומיות.
10:00 - ביקור בקתדרלת צ'צ'פויאס Catedral de Chachapoyas: לאחר מכן, בקרו בקתדרלת צ'צ'פויאס, אשר היא אחת מהמבנים ההיסטוריים המרשימים ביותר בעיר. הקתדרלה מציעה תצפית מרהיבה לנוף המקומי ומכילה מספר יצירות אמנות מרהיבות. האם ידעת? הקתדרלה הוקמה במאה ה-18 והיא אחת מהמבנים הדתיים העתיקים ביותר בפרו!
13:00 - ארוחת צהריים במסעדה מקומית: תיהנו מארוחת צהריים מסורתית פרואנית באחת מהמסעדות המקומיות. המטבח הפרואני מגוון ומכיל מנות מקומיות כמו Ceviche (דגים משומרים במיץ לימון) וLomo Saltado (סטייק בטטה מוקפץ).
15:00 - המשך חקירת העיר צ'צ'פויאס: המשיכו לחקור את העיר צ'צ'פויאס, תיהנו מהאווירה המקומית והתרבות הפרואנית המיוחדת. תוכלו לבקר בחנויות המקומיות, להתרשם מהאמנות המקומית ולהכיר את התרבות המקומית.
18:00 - צ'ק-אין למלון בצ'צ'פויאס: לאחר יום מלא בחוויות, הגיע הזמן להתנחל במלון שלכם בצ'צ'פויאס. העיר מציעה מגוון אפשרויות לינה, ממלונות מפוארים ועד לפנדלונים ידידותיים לכיס.
20:00 - ארוחת ערב במסעדה מקומית: סיימו את היום עם ארוחת ערב מסורתית פרואנית באחת מהמסעדות המקומיות. תיהנו ממנות מקומיות כמו Anticuchos (שיפודי לב לקרביים) או Cuy (חמוסטר מטוגן), ותשתו משקאות מקומיים כמו Pisco Sour או Chicha Morada.

יום 2: מבצר קואלאפ:

08:00 - ארוחת בוקר ב מסעדת צ'אצ'אפויאס: התחילו את היום בצ'אצ'אפויאס עם ארוחת בוקר מסורתית פרואנית במסעדה המקומית. תוכלו להתנסות במנות המקומיות כמו טמאלס, קוסקו ואמפנדס. המסעדה מציעה אווירה חמה ונעימה, והיא מקום מושלם להתחיל את היום.
09:30 - סיור של יום שלם ל מבצר קואלאפ: לאחר ארוחת הבוקר, תצאו לסיור של יום שלם למבצר קואלאפ, אתר ארכיאולוגי מרהיב שנבנה על ידי החצ'אפויה, תרבות עתיקה ששרדה באזור זה לפני האינקאים. המבצר מציע תצפית מרהיבה לנוף ההררי הסביב, והוא מקום מושלם ללמוד על ההיסטוריה והתרבות של החצ'אפויה. האם ידעת? מבצר קואלאפ הוא אחד מהמבצרים הגבוהים ביותר בעולם, עם גובה של כ-3,000 מטר מעל פני הים!
13:00 - ארוחת צהריים ב מסעדת צ'אצ'אפויאס: לאחר הסיור, תחזרו לצ'אצ'אפויאס לארוחת צהריים במסעדה המקומית. תוכלו להתנסות במנות המקומיות כמו צ'יצ'ארון, פלאטו מקומי של חזיר מטוגן, או ססי, מרק טעים מבשר צאן.
15:00 - למידה על ההיסטוריה והתרבות של החצ'אפויה: במהלך הסיור, תלמדו על ההיסטוריה והתרבות של החצ'אפויה, תרבות עתיקה ששרדה באזור זה לפני האינקאים. תגלו את האמנות, הארכיטקטורה והאמונות הדתיות של החצ'אפויה, ותקבלו מבט מעמיק לתרבות המרתקת הזו.
18:00 - חזרה לצ'אצ'אפויאס ולינה: לאחר יום מלא הרפתקאות, תחזרו לצ'אצ'אפויאס ותנוחו במלון המקומי. צ'אצ'אפויאס מציעה מגוון אפשרויות לינה, ממלונות מפוארים ועד לפנדלונים ידידותיים לכיס.
20:00 - ארוחת ערב ב מסעדת צ'אצ'אפויאס: סיימו את היום עם ארוחת ערב במסעדה המקומית, שם תוכלו להתנסות במנות המקומיות כמו צ'יצ'ארון, פלאטו מקומי של חזיר מטוגן, או ססי, מרק טעים מבשר צאן.

יום 3: מפל המים Gocta:

08:00 - ארוחת בוקר ב מסעדת פיקנטה: התחילו את היום שלכם במסעדת פיקנטה, שמציעה ארוחת בוקר טרדיציונלית פרואנית. תהלכו בין מגוון האופציות, כולל תפוחי אדמה מטוגנים, חלבונים ופירות טריים. המסעדה מציעה גם מבחר של מנות פרואניות מסורתיות, כולל קביאר דגים וסביצ'ה.
09:30 - טיול מודרך למפל המים Gocta Catarata de Gocta: לאחר ארוחת הבוקר, תצאו לטיול מודרך למפל המים Gocta, אחד מהמפלים הגבוהים ביותר בעולם. המסלול המרהיב מציע נופים של יער גשם טרופי והרים מרשימים. האם ידעת? מפל המים Gocta הוא השלישי הגבוה ביותר בעולם, עם נפילה של 771 מטרים!
12:00 - שחייה במים המרעננים של המפל: לאחר ההליכה, תוכלו לשחות במים המרעננים של המפל. המים הקרים והמרעננים הם הדרך המושלמת להתרענן לאחר ההליכה.
14:00 - ארוחת צהריים ב מסעדת אל טיימפו: לאחר השחייה, תוכלו ליהנות מארוחת צהריים במסעדת אל טיימפו, שמציעה מנות פרואניות מסורתיות. המנה המומלצת היא הצ'יקן, עוף מרובע שמוגש עם אורז ותפוחי אדמה.
16:00 - חזרה לצ'צ'פויאס ולינה במלון: לאחר יום מלא הרפתקאות, תחזרו לצ'צ'פויאס ותנוחו במלון שלכם. צ'צ'פויאס מציעה מגוון אפשרויות לינה, ממלונות מפוארים ועד לצימרים ידידותיים לכיס.
20:00 - ארוחת ערב ב מסעדת לה פלאזה: סיימו את היום עם ארוחת ערב במסעדת לה פלאזה, שמציעה מנות פרואניות מסורתיות. המנה המומלצת היא הצ'יקן, עוף מרובע שמוגש עם אורז ותפוחי אדמה. תהנו מהארוחה שלכם בזמן שאתם משוחחים על ההרפתקאות של היום ומתכננים את המסע שלכם למחר.

יום 4: סרקופגי קראחיה:

08:00 - ארוחת בוקר ב מסעדת פיקנטה: התחילו את היום בצ'צ'פויוס עם ארוחת בוקר מסעדת פיקנטה, מסעדה מקומית מוערכת המציעה מנות בוקר פרואניות מסורתיות. המסעדה מציעה מגוון אפשרויות, כולל טמאלס, קוסקו ואמפנדס, כך שיש משהו לכל אחד.
09:30 - ביקור ב סרקופגי קראחיה: לאחר ארוחת הבוקר, צאו לסיור בסרקופגי קראחיה, אתר ארכיאולוגי מרהיב המציג את מנהגי הקבורה של התרבות הצ'צ'פויה. הסרקופגים הם תיבות קבורה גדולות בצורת אנשים, המונחות על מדרגות סלע גבוהות. האם ידעת? הסרקופגים מכילים את שרידי המתים של האליטה של הצ'צ'פויה, כולל חיילים ומנהיגים דתיים.
12:00 - סיור באזור הסביבתי: המשיכו לסיור באזור הסביבתי ותהלכו בשבילים המובילים לנופים מרהיבים של האזור. תוכלו לראות את הגבעות הירוקות המקיפות את האזור, ואת הנחלים הזורמים בין הסלעים.
15:00 - ארוחת צהריים ב מסעדת אל בטיקו: לארוחת הצהריים, בקרו במסעדת אל בטיקו, מסעדה מקומית שמציעה מנות פרואניות מסורתיות. תוכלו להתענג על מנות כמו ססה, תבשיל בשר עם תפו"א, וצ'יצ'רון, חזיר מטוגן.
16:30 - ביקור ב מוזיאון צ'צ'פויוס: בשעות האחרונות של היום, בקרו במוזיאון צ'צ'פויוס, שמציג את ההיסטוריה והתרבות של האזור. המוזיאון מציג מגוון של ממצאים ארכיאולוגיים, כולל כלים, כלי קרמיקה ומטבעות מהתקופה של הצ'צ'פויה.
18:00 - צ'ק-אין למלון בצ'צ'פויוס: לאחר יום מלא בהרפתקאות, תכנסו למלון שלכם בצ'צ'פויוס ותיקחו זמן להתרענן ולהתנוח לפני הערב. צ'צ'פויוס מציעה מגוון אפשרויות לינה, ממלונות מפוארים ועד לצימרים ידידותיים לכיס.
20:00 - ארוחת ערב ב מסעדת לה טרטוליה: סיימו את היום עם ארוחת ערב במסעדת לה טרטוליה, מסעדה מקומית המציעה מנות פרואניות מסורתיות. תוכלו להתענג על מנות כמו לומו סלטאדו, בשר בקר מטוגן עם בצלים ועגבניות, או ססה, תבשיל בשר עם תפו"א.

יום 5: מאוזוליאונים של רבאש:

08:00 - ארוחת בוקר ב מסעדת אל טייבו: התחילו את היום בחאכאפויאס עם ארוחת בוקר מסיבית במסעדת אל טייבו, מסעדה מקומית מוערכת המציעה מנות בוקר פרואניות מסורתיות. עם מגוון אפשרויות מסיביצ'ה (אומלט פרואני) לפנ קסה (לחם פרואני), יש משהו לכל אחד. מסעדת אל טייבו היא לא רק מקום לאכול, אלא תופעה תרבותית שהפכה לחלק בלתי נפרד מתרבות האוכל של חאכאפויאס.
09:30 - סיור ל מאוזוליאונים של רבאש: לאחר ארוחת הבוקר, צאו לסיור למאוזוליאונים של רבאש, אתר מרהיב הממוקם בלב הרי האנדים. המאוזוליאונים הם מבנים קטנים בצורת בתים שנבנו על צלע ההר ושימשו כמקומות קבורה לאנשי הצ'אצ'אפויאס. המבנים מצוירים בצבעים חיים ומציגים את האמנות המרהיבה של הצ'אצ'אפויאס. האם ידעת? המאוזוליאונים של רבאש הם אחד מהאתרים הארכיאולוגיים החשובים ביותר של הצ'אצ'אפויאס!
12:00 - ארוחת צהריים ב מסעדת אל טייבו: לארוחת הצהריים, בקרו שוב במסעדת אל טייבו, שהפכה למועדף מקומי בזכות המנות הפרואניות המסורתיות שלה. עם אווירה חמה ואוכל פרואני אותנתי, מסעדת אל טייבו מציעה חווית אוכל ייחודית.
14:00 - למידה על טקסי הקבורה של הצ'אצ'אפויאס: בהמשך היום, למדו על טקסי הקבורה של הצ'אצ'אפויאס. הצ'אצ'אפויאס היו חבלה של שבטים שהתגוררו באזור האנדים של פרו במהלך האלף השני לפנה"ס. הם נודעים בעיקר בזכות המבנים המרהיבים שהם בנו, כולל המאוזוליאונים של רבאש.
18:00 - חזרה לחאכאפויאס ולינה במלון: לאחר יום שלם של חקירה, חזרו למלון שלכם בחאכאפויאס וקחו זמן להתרענן ולהתנוחח לפני הערב. חאכאפויאס מציעה מגוון אפשרויות לינה, ממלונות מפוארים לצימרים ידידותיים לכיס.
20:00 - ארוחת ערב ב מסעדת אל טייבו: סיימו את היום עם ארוחת ערב במסעדת אל טייבו, מסעדה המפורסמת בזכות המנות הפרואניות המסורתיות שלה. תהנו מהארוחה שלכם בעודכם משוחחים על ההרפתקאות של היום ומצפים למה שהמסע יביא בימים הבאים.

יום 6: מוזיאון ליימבמבה:

08:00 - ארוחת בוקר ב מסעדת אל חאפו: התחילו את היום בצ'צ'פויאס עם ארוחת בוקר מסיבית במסעדת אל חאפו, מקום אירוח מוכר שמציע ארוחת בוקר פרואנית מסורתית ונופים מרהיבים של הרי האנדים. עם מגוון אפשרויות מטאמאלס (מאפה תירס מסורתי) לצ'יצ'רון (חזיר מטוגן), יש משהו לכל אחד. מסעדת אל חאפו היא לא רק מקום לאכול, אלא תופעה תרבותית שהפכה לחלק בלתי נפרד מתרבות האוכל של צ'צ'פויאס.
10:00 - ביקור ב מוזיאון ליימבמבה: לאחר ארוחת הבוקר, מעבר למוזיאון ליימבמבה, אטרקציה שחייבים לבקר בה שממוקמת בלב העיר. מוזיאון זה מציע הצצה לתוך ההיסטוריה העשירה של האזור, מהתקופה הפרה-קולומביאנית ועד לאימפריה האינקאית. האם ידעת? מוזיאון ליימבמבה הוא אחד מהמוזיאונים החשובים בפרו, המאגר מעל 200 מומיות וארטיפקטים ארכיאולוגיים!
13:00 - צהריים ב מסעדת אל טיימפו: לצהריים, ביקור במסעדת אל טיימפו, מקום מועדף מקומי שמגיש צ'יצ'רון, מנה מסורתית של צ'צ'פויאס שמכינים מחזיר וירקות. עם אווירה חמה ומטבח פרואני אותנטי, מסעדת אל טיימפו מציעה חווית אוכל ייחודית.
15:00 - ביקור ב מוזיאון ליימבמבה: בשעת הצהריים, ביקור שני במוזיאון ליימבמבה, שבו ניתן ללמוד על ההיסטוריה והתרבות של האזור. האם ידעת? המוזיאון מארח מעל 200 מומיות שנמצאו באזור ומציג את האמנות והתרבות של האזור.
18:00 - צ'ק-אין למלון בצ'צ'פויאס: לאחר יום שלם של חקירה, צ'ק-אין למלון שלכם בצ'צ'פויאס וקחו זמן להתרענן ולהתרגע לפני הערב. צ'צ'פויאס מציעה מגוון אפשרויות לינה, ממלונות מפוארים ועד לצימרים ידידותיים לכיס.
20:00 - ערב ב מסעדת לה פלאזה: סיימו את היום עם ארוחת ערב במסעדת לה פלאזה, מסעדה מפוארת המציעה מנות פרואניות מסורתיות. תהנו מהארוחה שלכם בעודכם משקפים על ההרפתקאות של היום ומצפים למסע שלכם הבא.

יום 7: יציאה:

08:00 - ארוחת בוקר ב- Cafe Fusion: התחילו את היום האחרון שלכם בצ'צ'פויאס עם ארוחת בוקר ב-Cafe Fusion, מקום שמציע מנות בוקר מגוונות וטעימות. המסעדה ממוקמת בלב העיר, ומציעה אווירה נעימה ושירות מצוין. האוכל הטעים והאווירה החמימה יעזרו לכם להתחיל את היום בצורה מושלמת.
10:00 - טיסה בוקרית לחזרה הביתה או להמשך המסע שלכם ליעדים אחרים בפרו: אחרי שבוע של הרפתקאות ותרבות פרואנית, הגיע הזמן להמשיך למסע הבא שלכם. אם אתם ממשיכים ליעדים אחרים בפרו, תוכלו להמשיך לחקור את המדינה המדהימה הזו. אם אתם חוזרים הביתה, תוכלו להתארגן על טיסה בוקרית משדה התעופה המקומי.
האם ידעת? פרו היא מדינה עם מגוון רחב של יעדים תיירותיים, כולל מאצ'ו פיצ'ו, האזור האמזוני, העיר הקדומה של קוסקו והעיר המודרנית לימה. אם יש לכם זמן, מומלץ להמשיך לחקור את פרו!
14:00 - הגעה ליעד הבא או חזרה הביתה: בין אם אתם ממשיכים ליעד הבא שלכם או חוזרים הביתה, אתם בוודאי תצאו מפרו עם זיכרונות וחוויות שלא תשכחו. המסע שלכם בפרו היה מלא בהרפתקאות, תרבות והיסטוריה, ואנחנו בטוחים שתחזרו הביתה עם סיפורים מדהימים לספר.

טיפים והמלצות

 1. חכפויאס: תרבות והיסטוריה: בעת ביקורך בחכפויאס, אל תחמיא להתרשם מההיסטוריה העשירה של העיר. בקר בPlaza de Armas ובCatedral de Chachapoyas כדי להתרשם מהאדריכלות המרהיבה.
 2. חכפויאס: מסעדות מקומיות: נסה את המטעמים המקומיים של פרו באחת מהמסעדות המקומיות בחכפויאס.
 3. חכפויאס: טבע ונוף: אל תחמיא לבקר בCatarata de Gocta, מפל המים המרהיב של חכפויאס.
 4. לויה: אתרים ארכיאולוגיים: בקר בSarcófagos de Karajia כדי ללמוד על טקסי הקבורה של התרבות הקדומה של צ'צ'פויה.
 5. סן ברתולו: מוזיאונים: בקר בMausoleos de Revash כדי להתרשם מהאדריכלות הייחודית וללמוד על טקסי הקבורה של העם הצ'צ'פויה.
 6. ליימבמבה: מוזיאונים: בקר בMuseo Leymebamba כדי לגלות את הארטיפקטים והמומיות של התרבות הצ'צ'פויה.

אקלים ומזג אוויר

 • Chachapoyas: Chachapoyas, הממוקמת בצפון מערב פרו, מנסה אקלים טרופי יבש. הקיץ הוא חם ויבש, בעוד החורף הוא קר ויבש. אם אתה מתכנן לבקר בPlaza de Armas או בCatedral de Chachapoyas, זה מומלץ להכין מים וכובע שמש.
 • Kuelap: Kuelap, הממוקמת באזור ההרים של פרו, מנסה אקלים טרופי יבש. הקיץ הוא חם ויבש, בעוד החורף הוא קר ויבש. אם אתה מתכנן לבקר בFortaleza de Kuelap, זה מומלץ להכין מים וכובע שמש.
 • Luya: Luya, הממוקמת באזור ההרים של פרו, מנסה אקלים טרופי יבש. הקיץ הוא חם ויבש, בעוד החורף הוא קר ויבש. אם אתה מתכנן לבקר בSarcófagos de Karajia, זה מומלץ להכין מים וכובע שמש.
 • San Bartolo: San Bartolo, הממוקמת באזור ההרים של פרו, מנסה אקלים טרופי יבש. הקיץ הוא חם ויבש, בעוד החורף הוא קר ויבש. אם אתה מתכנן לבקר בMausoleos de Revash, זה מומלץ להכין מים וכובע שמש.
 • Leymebamba: Leymebamba, הממוקמת באזור ההרים של פרו, מנסה אקלים טרופי יבש. הקיץ הוא חם ויבש, בעוד החורף הוא קר ויבש. אם אתה מתכנן לבקר בMuseo Leymebamba, זה מומלץ להכין מים וכובע שמש.

מה שהמקומיים אוהבים

Chachapoyas, Peru:

 • קפה פוסווינו: בית קפה מקומי שמציע מבחר של מאפים טריים וקפה מעולה.
 • פיצריה לה פורטדה: מסעדה מקומית המציעה פיצה טעימה באווירה נעימה.
 • סנטרו קולטורל: מרכז תרבות המציע מגוון של הופעות ואירועים.
 • פארק סנטרו היסטוריקו: פארק ירוק ושקט במרכז העיר, מקום מועדף למקומיים להתרענן.
 • מסעדת אל בטיקו: מסעדה מקומית המציעה מנות פרובינציאליות מסורתיות.
 • קניון אמזונס: קניון מקומי המציע מגוון של חנויות ומסעדות.

Remember, the best way to experience a place is often to step off the beaten path. Engage with locals, try the street food, and let the rhythm of the cities guide you.